Jak dostać pożyczkę bez BIK?

Pożyczki bez BIK to szansa dla osób o trudnej sytuacji finansowej na rozwiązanie swoich problemów, którzy nie mają możliwości otrzymania kredytu w banku. Jako dłużnicy z wysoką kwotą zaciągniętych zobowiązań, nie są w stanie spłacać zaległości. Dla takich osób stworzona została możliwość otrzymania pożyczki bez względu na zdolność kredytową. Jak i gdzie można ją dostać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Pożyczka bez BIK – co to jest?

Kredyt lub pożyczka dla zadłużonych, potocznie znane jako pożyczka bez BIK, udzielana jest bez sprawdzania historii w Biurze Informacji Kredytowej o przeszłych oraz bieżących zobowiązań finansowych. Pożyczka bez BIK to usługa parabanków (Bez-Bik.pl) i wiąże się z ofertami typu chwilówki, udzielanymi bez zaświadczeń o dochodach i weryfikacji historii kredytowej. Osoby, które sięgają po taką pożyczkę, najczęściej mają problemy ze spłatą obecnych zadłużeń i posiadają negatywną historię w BIK.

Weryfikacja w tym rejestrze polega na sprawdzeniu, w jaki sposób spłacane były zaciągnięte pożyczki i kredyty, czy były jakieś opóźnienia, debety na koncie, na kartach kredytowych itp. Banki wraz z otrzymaniem kolejnego wniosku, sprawdzają taką historię, aby ocenić wiarygodność potencjalnego pożyczkobiorcy. Jeśli zatem ktoś miał problemy ze spłacaniem zaciągniętych zobowiązań, wówczas w większości przypadków nie otrzyma wparcia finansowego lub otrzyma bardzo drogi kredyt wymagający dodatkowego zabezpieczenia np. w postaci nieruchomości. Problem stanowi również brak jakiejkolwiek historii kredytowej, kiedy to nie została nigdy wcześniej zaciągnięta żadna pożyczka, w związku z tym nie wiadomo, czy wnioskujący pożyczkobiorca jest godny zaufania.

Gdzie po pożyczkę bez BIK?

W sytuacji, kiedy bank odmawia udzielenia pożyczki, jedyną alternatywą są instytucje pozabankowe. Sama historia w Biurze Informacji Kredytowej nie ma wpływu na to, czy klient dostanie kredyt, czy nie. Jednak każda firma pożyczkowa może wspierać się dodatkowymi informacjami np. w Krajowym Rejestrze Długów, Rejestrze Dłużników lub w Biurze Informacji Gospodarczej. Ich wynik będzie miał wpływ na ostateczną decyzję. Warto zaznaczyć, że parabanki, podobnie jak zwykłe banki, prowadzą swoją wewnętrzną politykę oceny ryzyka, jakie ponoszą przy przyznawaniu pożyczek. Mają zatem swoje indywidualne kryteria ich udzielania. W związku z tym, jeśli ocenią, że dany klient nie będzie w stanie spłacać udzielonego wsparcia finansowego, mogą odrzucić wniosek.

Mimo wszystko, prywatne firmy pożyczkowe tworzą zdecydowanie łagodniejsze warunki przyznawania kredytów. Nie dociekają, na jaki cel zostaną przeznaczone środki otrzymane z pożyczki. Jednak zawsze będzie je interesował fakt, czy wysokość dochodu, jaki osiąga pożyczkobiorca, będzie wystarczający do spłacenia zadłużenia. Zatem osoby o niskich dochodach lub bezrobotne mogą takiej pożyczki nie otrzymać.

Konkludując, osoby zadłużone mogą starać się o pożyczkę w instytucjach pozabankowych bez konieczności zastawiania i poręczania zobowiązania. Jedyny warunek, jaki muszą spełnić to regularne spłacanie udzielonej pożyczki.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *