Jakich pożyczek udzielają parabanki bez BIK?

Każdy może znaleźć się w sytuacji, w której będzie potrzebował nagle większej sumy pieniędzy, niż tak, którą posiada. Rozwiązań w tym wypadku jest kilka, jednak wiele osób decyduje się na wzięcie pożyczki w parabanku. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą długo czekać na pieniądze oraz dla tych, którzy mają złą historię finansową i istnieje ryzyko, że bank nie udzieli im wsparcia kredytowego. Co zatem oferują parabanki? Jakie pożyczki znajdują się w ofercie prywatnych firm finansowych?

Oferta parabanków – co można w niej znaleźć?

Przede wszystkim parabanki oferują pożyczki i nie należy ich mylić z kredytami. Zazwyczaj pożyczki te udzielane są na bardzo krótki okres, na przykład 15, 30, 60 lub 90 dni. Niektóre prywatne firmy finansowe mają w swojej ofercie także pożyczki na raty, w związku z czym okres spłaty jest wydłużony, jednak jest to rzadkość. Pożyczki określane również jako chwilówki są dużo droższe od kredytów, a oznacza to, że decydując się na pożyczkę, będziemy musieli zwrócić znacznie więcej pieniędzy, niż otrzymaliśmy. Część firm pożyczkowych ma w swojej ofercie darmowe pożyczki, jednak aby nie zapłacić ani złotówki więcej niż to, co pożyczyliśmy, musimy bardzo dokładnie wywiązać się z warunków zawartych w umowie.

Parabanki oferujące darmowe pożyczki kierują tego typu oferty wyłącznie do nowych klientów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nawet opóźnienie spłaty zobowiązania o jeden dzień będzie skutkować naliczeniem dodatkowych opłat. W związku z tym szalenie ważne jest bardzo wnikliwe zapoznanie się z umową, którą podpisujemy, biorąc pożyczkę.

Czym różni się parabank od banku?

Jest to bardzo ważne pytanie, na które warto znać odpowiedź. Parabanki są firmami, które działają w ramach przepisów prawa cywilnego, natomiast banki zobowiązane są do przestrzegania prawa bankowego, ponadto zalicza się je do grona instytucji zaufania publicznego. Ich obowiązkiem jest sprawdzanie sytuacji finansowej klientów, gdyż nie mogą udzielać kredytów osobom, dla których spłata będzie poważnym problemem. Dzięki temu potencjalni klienci banków są w pewien sposób chronieni przed podjęciem błędnej decyzji dotyczącej zadłużenia. Inaczej jest w przypadku parabanków, które nie biorą pod uwagę zdolności ani historii kredytowej, stąd tez określenia pożyczki bez bik, czy pożyczki dla zadłużonych.

Pożyczki bez BIK – zagrożenia

Chcąc wziąć pożyczkę w parabanku, trzeba zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie na nas czyhają. Przede wszystkim każde opóźnienie w spłacie pożyczki skutkuje zwiększeniem jej kosztów, które i tak nie są małe. Krótki okres, na który są udzielane pożyczki internetowe, powoduje, że większość osób ma problem ze zgromadzeniem niezbędnych środków finansowych do spłaty zobowiązania. Dużym ryzykiem jest spirala zadłużeń, w którą wpada wiele osób korzystających z pożyczek gotówkowych w prababkach. Jak widać decyzja o wzięciu szybkiej pożyczki może mieć ogromny wpływ na nasze życie. Wypełnienie i wysłanie wniosku przez internet trwa kilka minut, jednak konsekwencje nieodpowiedzialnej decyzji mogą trwać przez wiele lat.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *