Parabanki bez BIK – co to oznacza dla pożyczkobiorcy?
Problemy finansowe to niestety chleb powszedni wielu polaków. Czasem potrzebujemy niewielkiej sumy, która pomoże nam załatać dziurę w domowym budżecie spowodowaną np. nieplanowanym zakupem urządzeń domowych, a czasem potrzebna jest większa kwota, której zdobycie może nie być łatwe. Gdzie wziąć pożyczkę bez zdolności kredytowej? Jak działają parabanki bez BIK?
- Pożyczka bez BIK – co to znaczy?
- Pożyczka bez bik – jak ją otrzymać?
- Na co uważać biorąc pożyczkę bez BIK?
Pożyczka bez BIK – co to znaczy?
Pożyczki bez BIK to oferta skierowana do osób, które są już zadłużone, ale mimo to chcą zaciągnąć kolejne zobowiązanie. BIK to Biuro Informacji Kredytowej, w którym odnotowywane są wszystkie zaciągnięte przez nas pożyczki i kredyty. Pożyczka bez BIK oznacza wobec tego, że parabank udzielający nam wsparcia finansowego nie sprawdza tego rejestru, a w rezultacie nie odrzuci naszego wniosku ze względu na niekorzystną historię kredytową.
Inną bazą, do której zawsze zaglądają banki przed udzieleniem klientowi kredytu, jest KRD, czyli Krajowy Rejestr Dłużników. To tam widnieją nazwiska osób, które zalegają ze zwrotem pożyczek, spłatą rat i innych zobowiązań finansowych. Parabanki, które reklamują swoje produkty finansowe jako pożyczki dla zadłużonych, nie sprawdzają także tej bazy.
Pożyczka bez bik – jak ją otrzymać?
Otrzymanie pożyczki dla zadłużonych w parabanku nie jest trudnym zadaniem, wystarczy spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim należy posiadać stały dochód, jednak rzadko kiedy zdarza się, że konieczne jest zaświadczenie od pracodawcy, z reguły wystarczająca jest deklaracja wnioskodawcy. Koniecznie trzeba posiadać dowód osobisty, obywatelstwo polskie oraz zdolność do czynności prawnych.
Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy kwestii stałego dochodu. Teoretycznie wiele firm udzielających szybkich pożyczek nie weryfikuje tego, czy rzeczywiście posiadamy stałe źródło dochodu, jednak podanie fałszywych informacji nie jest dobrym rozwiązaniem. Na rynku można znaleźć sporo ofert dla osób w tego typu sytuacji, jednak należy liczyć się z tym, że są one bardzo wysoko oprocentowane, a kryteria spłaty tego typu pożyczek bywają niejasne.
Po pożyczki online bez zaświadczeń najczęściej sięgają osoby bezrobotne oraz korzystające ze świadczeń socjalnych, klienci, którzy zatrudnieni są na podstawie umów cywilno-prawnych, studenci, pracownicy tzw. szarej strefy, czyli osoby pracujące bez umowy (na czarno).
Na co uważać biorąc pożyczkę bez BIK?
Najwięcej ofert tego typu pożyczek znajduje się w internecie, jednak nie warto kierować się wyłącznie tym, czy oferta wydaje się być korzystna. Zawsze przed złożeniem wniosku o pożyczkę online należy poszukać opinii o danej firmie. Niezwykle istotną kwestią jest dokładne wczytanie się w zapisy umowy, którą musimy podpisać, aby otrzymać pieniądze. Warto zwrócić szczególną uwagę na informacje dotyczące całkowitego kosztu pożyczki oraz wysokości kar związanych z opóźnianiem w spłacie zadłużenia.
Wiele osób nie zwraca należytej uwagi na to, w jaki sposób należy zwrócić zaciągnięty dług. Otóż parabanki zwykle wymagają, abyśmy oddali pożyczone pieniądze w całości i dają na to bardzo krótki termin. Dla wielu osób zaskoczeniem jest także to, że w przypadku pożyczek na raty, firma pożyczkowa może wymagać spłaty raty nie co miesiąc, a np. raz w tygodniu.
Jak dla mnie parabanki bez BIK = bardzo duże koszty. Tylko z tego jednego zdania mógł się składać cały artykuł. Zdania za nic nie zmienię.
Mnie się wydaje, że parabanki zawsze się reklamują bez BIK aby zachęcić jak najwięcej ludzi do korzystania… Tylko pytanie na ile jest to prawda…