Popularne parabanki w Polsce

Parabanki w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Wiele z nich oferuje kredyty bez BIK i KRD, pierwsze darmowe pożyczki, chwilówki na raty. Dlatego sprawdź listę parabanków, aby wiedzieć, gdzie możesz szukać dodatkowych środków w przyszłości.

  1. Vivus
  2. Bocian Pożyczki
  3. Wonga
  4. Profi Credit
  5. Provident

1. Vivus

Jednym z najbardziej popularnych parabanków w Polsce jest firma Vivus, która oprócz tego działa w 17 różnych krajach. Jest liderem, jeśli chodzi o pożyczki internetowe oraz sektor fin-tech. W Polsce od 2012 roku klienci Vivusa mogą cały proces wnioskowania o przyznanie dodatkowych środków przeprowadzić online, bez wychodzenia z domu. A jak to zrobić?

Trzeba zarejestrować „Twój Profil Klienta”. Następnie trzeba potwierdzić dane osobowe oraz numer konta bankowego (bez jego posiadania nie dostaniesz pożyczki online, ponieważ to na konto bankowe przelewane są środki). Następnie wystarczy już tylko złożyć wniosek. Decyzję dostaniesz SMSem lub na adres e-mail. Umowę również otrzymasz w formie elektronicznej.

Pieniądze z parabanku

2. Bocian Pożyczki

Parabank Bocian Pożyczki ma w swojej ofercie dwa główne produkty: pożyczki domowe oraz firmowe. Czym się wyróżnia pierwsza z nich? Tym, że gotówkę otrzymasz w swoim domu. Przebieg całego procesu jest bardzo prosty. Najpierw należy skontaktować się z parabankiem, przeprowadzona zostanie telefoniczna konsultacja. Następnie dostaniesz telefon od doradcy klienta, który umówi z Tobą termin spotkania. Podczas wizyty przekazane zostaną pieniądze.

Warto dodać, że formalności do spełnienia jest niewiele, a wnioskować można o kwoty zaczynające się od 600 zł.

3. Wonga

Parabankiem, który otrzymał wiele nagród dla firm działających w branży internetowych usług bankowych, jest Wonga. Specjalizuje się w pożyczkach krótkoterminowych oraz ratalnych. Cały proces można przeprowadzić przez internet, tylko w niektórych przypadkach konieczne jest dosłanie określonych dokumentów. Jest tak najczęściej w przypadku, gdy starasz się o wyższą kwotę.

Ponadto decydując się na pożyczkę w Wonga możesz dostać jedną z korzyści: 7 dni odroczenia spłaty, bezkosztowa przerwa w spłacaniu lub jedna rata gratis.

4. Profi Credit

Profi Credit jest jedną z największych firm pożyczkowych w Polsce, która swoją działalność prowadzi od 2004 roku. Ponadto posiada ponad 130 oddziałów na terenie całego kroju. Pożyczki pozabankowe można też oczywiście uzyskać przez internet. Jest to możliwe przy zobowiązaniach do kwoty 25 000 zł, która rozkładana jest na maksymalnie 48 miesięcy.

Tak jak w przypadku Wonga, po spełnieniu określonych warunków, można liczyć na dodatkowe benefity, takie jak odroczenie płatności oraz obniżenie o połowę dwóch rat.

5. Provident

Ostatnia firmą, o której chcielibyśmy wspomnieć, jest Provident. Działa na polskim rynku od 20 lat i ma w swojej ofercie kilka interesujących produktów finansowych. Warto sprawdzić przede wszystkim pożyczkę na start, która może być zaciągana od 500 do 2000 zł. Przy czym klient spłaca dokładnie tyle, ile pożyczył. Standardową ofertą jest pożyczka ratalna, której okres spłaty wynosi maksymalnie 48 rat.

Jest też pożyczka samoobsługowa, czyli – online. Można ją uzyskać bez wychodzenia z domu, wystarczy wypełnić wniosek i spełnić podstawowe formalności. Provident sprzedaje również pożyczki dopasowane, z ratą tygodniową lub miesięczną.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *