Promocje w bankach a w parabankach – porównanie

Banki i parabanki to instytucje prowadzące działalność związaną z finansami. Mogą one udzielać zobowiązań finansowych lub przechować powierzone im środki pieniężne. Działają na nieco odmiennych zasadach, jednak mają takie samo prawo do organizowania promocji dla swoich przyszłych lub obecnych klientów. Na czym one polegają?

Czym są promocje bankowe i w parabankach?

Promocje bankowe i w parabankach to czasowo ograniczone specjalne oferty. Podczas ich trwania można skorzystać z produktów oferowanych przez daną instytucję na niezwykle atrakcyjnych warunkach. Dodatkową nagrodą w wielu przypadkach są także pieniądze, wartościowe upominki, np. gadżety elektroniczne, vouchery czy bony zakupowe do wykorzystania w sklepach, kinach lub na stacjach benzynowych. Oferta może być kierowana do nowych klientów, stałych użytkowników danych produktów finansowych lub do wszystkich osób, które spełnią kryteria opisane w regulaminie. Wymagania mogą być różne w zależności od instytucji. Zazwyczaj im bardziej atrakcyjna nagroda, tym trudniejsze warunki do spełnienia.

Warto wiedzieć, że promocje bankowe oraz parabankowe nie są „haczykiem”. Stanowią zysk zarówno dla klienta, który osiąga wymierną korzyść, jak i dla banku, który stosunkowo niskim kosztem zdobywa nowych, być może lojalnych klientów.

Gdzie szukać promocji bankowych? Z jakich skorzystać?

Atrakcyjne oferty proponowane przez bank mogą być niezwykle zróżnicowane, dotyczą  różnych produktów finansowych. Korzystne promocje bankowe gromadzi serwis finansowy ZgarnijPremie.pl, gdzie znaleźć można najświeższe oferty. Warto znaczyć, że informacje o nich nie muszą być zamieszczone na stronie instytucji lub w jej social mediach, ponieważ specjalne akcje promocyjne mogą być organizowane przez współpracujące z nimi domy mediowe, których zadaniem jest znalezienie nowych klientów dla danego banku.

W szerokim wachlarzu promocji bankowych prym wiodą oferty związane z założeniem konta osobistego w wybranej instytucji. Zazwyczaj w czasie obowiązywania oferty otwierane rachunki są darmowe – nie ponosi się kosztów związanych z ich obsługą lub są one niższe. Osoby, które myślą o założeniu karty kredytowej powinny poszukać specjalnych promocji, które mogą być związane z niższym oprocentowaniem czy dłuższym okresem bezodsetkowym karty. W przypadku pożyczek i kredytów udzielanych na zasadach promocji bankowych oprocentowanie może być znacznie niższe, często minimalizuje się także prowizje. Złożenie lokaty na preferencyjnych warunkach oznacza w większości przypadków, że jest ona dużo lepiej oprocentowana niż w standardowej ofercie. Oprócz tych korzyści zdobywa się także nagrody, o których wspominano wcześniej

Jakie promocje organizują parabanki?

Parabanki to instytucje wyspecjalizowane w udzielaniu chwilówek oraz szybkich pożyczek i to właśnie z tymi produktami najczęściej są związane ich promocje. Bardzo często nowi klienci mogą skorzystać ze specjalnej oferty darmowego zobowiązania. Oznacza to, że spłacają oni tylko tyle, ile pożyczyli. To niezwykle atrakcyjna oferta, ponieważ RRSO w instytucjach pozabankowych może wynosić nawet ponad 500%. Ciekawą propozycją są także ratalne potyczki, które udzielane są z „wakacjami”. Polegają one na tym, że w określonym czasie (miesiąc lub dłużej) pożyczkobiorca nie musi spłacać raty. Nie jest obciążony żadnymi dodatkowymi opłatami. Firmy pożyczkowe i parabanki w ramach promocji mogą także zrezygnować z pobierania od dłużnika jednej raty zobowiązania lub odroczyć rozpoczęcie spłaty kredytu o miesiąc czy dwa. Instytucje pozabankowe dość rzadko łącząc preferencyjne warunki udzielania zobowiązań z dodatkowymi benefitami. Można jednak otrzymać pieniądze lub atrakcyjne nagrody rzeczowe (samochód, wycieczka, bony zakupowe), uczestnicząc w regularnie organizowanych przez nich konkursach. Zazwyczaj konieczne jest zaciągnięcie zobowiązania w określonym czasie, zarejestrowanie się na stronie i wykonanie prostego zadania, np. udzielenie odpowiedzi na postawione pytanie. Zwycięzcy mogą być losowani lub wybierani przez jury. Podobnie jak w przypadku promocji bankowych najlepiej szukać ich w internecie. Zazwyczaj informacje o nich znajdują się na stronie konkretnej instytucji udzielającej zobowiązania.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *